Cikk elküldése

Küldd el e-mailben a(z) Magyar koncertek a kolozsvári utcákon című cikket ismerősödnek!

Neved:

E-mail címed:

A címzett neve:

A címzett e-mail címe:

Üzenet:

A levelet sikeresen elküldtük!
Köszönjük, hogy tovább küldted cikkünket!

Szubkultúra

Magyar koncertek a kolozsvári utcákon

Szerző: / 2016. július 27. szerda / Szubkultúra, Koncertek   

Kolozsvári Magyar Napok, Kolozsvár, Románia (Fotó: Kiss Gábor) A hetedik Kolozsvári Magyar Napok zenei nagyszínpadán a magyar könnyűzene legismertebb alakjai lépnek fel, hogy az évről évre a Főtérre sereglő érdeklődőkkel együtt ünnepeljék a kincses várost.

Az első Kolozsvári Magyar Napokat 2010-ben szervezték meg. A szervezők olyan értékeket kerestünk, amelyekre minden kolozsvári büszke lehet.

Az elmúlt esztendők sikeres magyar napjai igazolták, hogy igény van a közös ünneplésre, az összetartozás megtapasztalására és sokszínű kultúránk megélésére. Külön öröm számunkra, hogy a Kolozsvári Magyar Napok példáját sokan követték Erdélyben és a Partiumban: Brassóban, Marosvásárhelyen, Nagyváradon.

Kolozsvári Magyar Napok, Kolozsvár, Románia (Fotó: Kiss Gábor)

Amint azt a rutinosabb fesztiválozók már megszokhatták, augusztus 16-tól (keddtől) teljes gőzzel üzemelni kezd a Főtéren felállított nagyszínpad. Elsőként (19.30-tól) a kolozsvári Knock Out csap a húrok közé, mely ízig-vérig erdélyi rockzenéjének köszönhetően igen hamar az országrész egyik legismertebb bandájává nőtte ki magát.  

Őket követi a Nagy Feró által vezetett Beatrice zenekar (21.00 órától), melyet nem kell bemutatnunk a magyar rockzenében kicsit is jártas közönségnek, hiszen tavaly nyáron a legtöbbet koncertező zenekar volt Magyarországon és a határon túl.

Szerdán (augusztus 17-én) ismét erdélyi zenészekkel találkozhatunk elsőként, hiszen 19.00 órától a Bagossy Brothers Company lép színpadra. A 2013 májusában alakult zenekar rövid idő leforgása alatt lett Erdély egyik legismertebb és legnépszerűbb fiúbandája, azóta pedig a hazai és magyarországi fesztiválok rendszeres fellépőivé váltak.

A Budapest Bár és meghívottaik első alkalommal lépnek fel a Kolozsvári Magyar Napokon, szintén augusztus 17-én. A Farkas Róbert alapította zenekar régi klasszikusok feldolgozásával, és az autentikus cigányzene újragondolásával vált ismertté és a minőségi magyar zene egyik kiemelkedő képviselőjévé. Ezen az estén a zenekarral régi kedvencek lépnek fel – például Szűcs Krisztián a Heaven Street Sevenből, Mező Misi a Magna Cum Laude zenekarból, Frenk (azaz Torma Gábor) pedig a Hiperkarmából lehet ismerős. 

Augusztus 18-án (csütörtökön, 17.00 órától) ismét megszervezésre kerül az immár hagyományosnak számító Szent István-napi Néptáncgála, majd 21.00 órától a Zenevonat Szuperprodukcióra kerül sor az LGT sztárjaival. A műsorban három eredeti LGT-tag (Karácsony János és Solti János), valamint a fiatal generáció egyik méltó képviselője, Heincz Gábor Biga gitáros-énekes, a legismertebb LGT-számokat játssza az Abrakazabra zenekar kíséretével. Tekintettel arra, hogy az LGT legendás alakja, Somló Tamás a rendezvény meghívottja volt a Zenevonat produkcióval, amennyiben a zenekar menedzsmentje részéről nem érkezik ellenvetés, a koncertet megtartják, és Somló Tamás emlékének ajánlják.

Augusztus 19-én (pénteken) Kolozsvár városi rangra emelésének 700. évfordulóját ünnepelhetik a Főtérre látogatók: a 21.00 órától kezdődő gálaműsor után (21.30-tól) Erkel Ferenc, a Himnusz megzenésítőjének szerzeményét, a Hunyadi László című világhírű operát láthatjuk a nagyszínpadon a Kolozsvári Állami Opera színművészeinek előadásában, majd 23.00 órától a Szent Mihály templom falára látványos videomapping (vetítés) lesz megtekinthető. A 700. jubileumi ünnepet számos program egészíti ki, ezekről a későbbiekben tájékoztatnak a szervezők.

Nemzeti ünnepünkön (augusztus 20-án, 21.00 órától) a magyar könnyűzene talán legismertebb előadója, a számos zenei stílusban megmutatkozó, és a kifogástalan hangzásvilágáról ismert Ákos lép színpadra. Együttesével kilenc magyar és egy angol, szólistaként pedig tizennyolc magyar és hat angol nyelvű albumot készített. A magyar nyelvű kiadványai többsége aranylemez lett, de több platina is van köztük.

A Kolozsvári Magyar Napok záró-gálájára vasárnap (augusztus 21-én) 20.00 órától kerül sor, ezt követően pedig (21.00 órától) az Omega együttes csap a húrok közé. A zenekar fellépéseire már a ’70-es évek óta jellemző volt a különleges látványvilág, a ’90-es évek hatalmas stadionkoncertjei után pedig az elmúlt évtizedben előtérbe kerültek azok a városi rendezvények, amelyeken az Omega-koncert valóságos népünnepéllyé vált. Így lesz ez 2016. augusztus 21-én Kolozsváron is, a főtéri emblematikus helyszínen, ahova először jut el az Omega együttes.

A Kolozsvári Magyar Napok zenei kínálata nem merül ki csak a főtéri koncertprogramban, hiszen a rendezvény további két helyszínén (a Farkas és a Fogoly utcákban) szintén külön színpadok működnek majd. Ezek programkínálatáról a későbbiekben adnak hírt a rendezvény szervezői.

A programokról bővebben a már elindult magyarnapok.ro honlapon olvashatunk, ahol folyamatosan frissülő tartalommal szolgálnak a 7. Kolozsvári Magyar Napok programjáról.

Olvastad már?

Kapcsolódó cikkek