„Azt érzem, hogy még van egy csomó feladat” – valja a zenész, aki nagyon sokat szeretne még utazni és hírét vinni a magyar jazznek. Balázs Elemér nagyszabású koncerttel ünnepli 50. születésnapját.
Pályafutásának legemlékezetesebb pillanatait idézi fel 50. születésnapja alkalmából Balázs Elemér dzsesszdobos, aki zenésztársaival, többek között Dés Lászlóval, Szakcsi Lakatos Bélával, Szulák Andreával, Malek Andreával, Oláh Kálmánnal és Babos Gyulával lép színpadra szeptember 23-án Budapesten, a MOM Kulturális Központban.
Balázs Elemér elmondta, rengeteg helyre eljutott, nagyon sok fantasztikus művésszel játszott együtt, és megvalósította számtalan gyermekkori álmát, köztük a legnagyobbat, hogy játszott a New York-i Blue Note Jazz Clubban.
„Amikor jártam a jazzkonzervatóriumba, reggelente 8 órakor, a 33-as buszon, akkor walkmanen hallgattam azokat a nagy sztárokat, akikkel sikerült együtt játszanom, például Pat Metheny, vagy Joshua Redman, és ez egy fantasztikus dolog. Azt érzem, hogy még van egy csomó feladat” – jegyezte meg a zenész, aki nagyon sokat szeretne még utazni és hírét vinni a magyar jazznek.
A Balázs Elemér Groupot, Magyarország egyik legnépszerűbb zenekarát, 2000-ben alapította Balázs Elemér, a nemzetközileg is széles körben elismert és keresett jazzdobos. A zenekar, amelynek tagjai a magyar jazz élvonalához tartoznak, megalakulása óta jelentős hazai eredményeket ért el (pl.: Fonogram díj, 2005.), továbbá nagy sikerrel szerepelt több tekintélyes európai jazzfesztiválon is (pl.: Bécs, London, Berlin, Hága, Prága, Pozsony, Skopje).
A Group kiemelkedően egyéni hangzásvilágot alakított ki; ennek legfőbb jellemzői a dallamközpontúság és a különleges ritmika, amelyeket a férfi- és női hang érdekes kontrasztja tesz még színesebbé. Emellett a zenéjük rendkívül változatos, ami abból fakad, hogy szívesen kalandoznak például az etno stílus világában, és a legkülönbözőbb zenei kultúrákból merítenek inspirációt. Ez érzékelhető az eddig megjelent albumaikon is, hiszen mind a négy teljesen egyedi hangulatokat, zenei világot ragad meg. Kritikusok szerint ez az a fajta elmélyült zene, ami bármilyen szituációban hallgatható.
A Balázs Elemér 50 – Visszatekintés a múltba, részletek a jelenből című nagykoncertjéről szólva elmondta, több mint harminc zenész fog színpadra lépni, köztük Dés László, Szakcsi Lakatos Béla, Szulák Andrea, Malek Andrea, Oláh Kálmán és Babos Gyula. „Egy picit úgy lesz megszerkesztve ez a koncert, hogy nagyon pici múlt és főleg a jelen” legyen ott – fogalmazott Balázs Elemér, hozzátéve, azok a zenekarok lesznek előtérben, akikkel most játszik.
