Cikk elküldése

Küldd el e-mailben a(z) Bill és Hobo újra együtt című cikket ismerősödnek!

Neved:

E-mail címed:

A címzett neve:

A címzett e-mail címe:

Üzenet:

A levelet sikeresen elküldtük!
Köszönjük, hogy tovább küldted cikkünket!

Aktuális

Bill és Hobo újra együtt

Szerző: / 2017. március 31. péntek / Aktuális, Programok   

Újra együtt lép fel Deák Bill Gyula és Földes László Hobo az augusztus 13. és 20. között tartandó Kolozsvári Magyar Napokon.

Az idén augusztus 13–20. között zajló rendezvényt a Transylvanicum „virtuális” védjegye alatt szervezi meg a Kincses Kolozsvár Egyesület, ezzel nem magának kisajátítva a megnevezést, hanem sokkal inkább azért, mert Kolozsvári Magyar Napok az a „csepp”, ami magában foglalja az erdélyiség esszenciáját.

A sajtótájékoztatón Hobo elmondta: az utóbbi években vagy ő zenélt Deák Bill és zenekara vendégeként, vagy Bill volt az ő vendége. Most azonban Bill és Hobo újra együtt címen lépnek a kolozsvári közönség elé. 

A magyar napokat szervező Kincses Kolozsvár Egyesület képviselői elmondták, tovább bővül a fesztivál: a Farkas utca, a Fogoly utca és a Főtér mellett a Sétatéren is színpadot állítanak fel. Gergely Balázs, a Kincses Kolozsvár Egyesület elnöke kijelentette: szükség volt a bővítésre, mert az elmúlt években az egyre nagyobb tömegeket megmozgató rendezvény „már feszítette szét a kereteit”. 

Szent Mihály-templom, Kolozsvár, Románia (Fotó: Kibelbeck Mara / Cultura.hu

A főszervező elmondta, az idei magyar napokat a Transylvanicum virtuális védjeggyel szervezik meg azzal a hittel, hogy a fesztivál egy csepp Erdélyből, minden benne van, amit Erdély jelent. Hozzátette: a több helyszín lehetővé teszi, hogy jobban csoportosítsák a hasonló jellegű programokat. A Sétatéren a gyermekeket megszólító programokat láthatják, a Farkas utcai színpad a folk-, az operett- és a nótaelőadások helyszíne lesz, a Fogoly utcában rendezik be a borutcát, ahol a Hagyományok Háza bevonásával szerveznek hagyományőrző programokat. 

A fesztivál főtéri nagyszínpadán a Szent István-napi néptánctalálkozó gáláját, a Ghymes együttest, Szikora Robit és az R-Go-t, Deák Billt és Hobót, Charlie-t nézheti, hallgathatja a közönség. A rendezvény a Budapesti Operettszínház Csárdáskirálynő produkciójával zárul. 

Szabó Lilla programigazgató elmondta, igyekeznek minél több programot elérhetővé tenni a román ajkú érdeklődők számára is. A sajtótájékoztatón bejelentették, hogy Kincses Kolozsvár Egyesület egy másik fesztiválra is várja a közönséget. Idén május 27-28-án rendezik meg a gyalui kastély mellett a Várkert Fesztivált. Gergely Balázs elmondta: másfél évvel ezelőtt a fesztivál próbakiadását tartották, annak októberi időpontját a feketetói vásárhoz igazították. A helyszín kiválónak bizonyult, az időpontválasztás azonban nem. 

Az idei Várkert Fesztivált a ballagások hétvégéjén tartják, és a családok mellett számítanak a ballagókra is, akik a gyalui kastélykertben „ereszthetik ki a gőzt” – fogalmazott Gergely Balázs. Hozzátette: arra is lehetőséget biztosítanak, hogy a fesztiválozók belekóstoljanak a kastély melletti régészeti ásatások világába.