Quantcast
Történet Afrikán át - Cultura.hu
Cikk elküldése

Küldd el e-mailben a(z) Történet Afrikán át című cikket ismerősödnek!

Neved:

E-mail címed:

A címzett neve:

A címzett e-mail címe:

Üzenet:

A levelet sikeresen elküldtük!
Köszönjük, hogy tovább küldted cikkünket!

Szubkultúra

Történet Afrikán át

Szerző: / 2014. június 25. szerda / Szubkultúra, Könyvvilág   

Jennifer McVeigh (Fotó: Alexandra)Felejthetetlen és érzékletesen megírt utazás a poklok mélyére: romantikus, megrázó és tanulságos történet egy elárvult angol úrilányról, kényszerházasságáról, a váratlan szerelemről és a varázslatos tájról, amely még sokáig ott ragyog a képzeletünkben, miután becsuktuk a könyvet.

Katharine McMahon szerit „az Elfújta a szélhez hasonlítható, letehetetlen olvasmány. Teljesen lebilincselt”.

Frances Irvine, a középosztálybeli angol úrilány egyetlen fillér nélkül marad apja hirtelen halála után, és kénytelen választani: vagy rosszindulatú nagynénje házába költözik dadának, vagy elfogadja az ellenszenves fiatal orvos, a Fokföldön dolgozó Edwin Matthews házassági ajánlatát. A kétségbeesett lány végül úgy dönt, férjhez megy, s követi a férfit Dél-Afrikába. A hajóúton azonban megismerkedik a rendkívül vonzó, ambiciózus William Westbrookkal, s szenvedélyes viszonyba bonyolódik vele.

Jennifer McVeigh: Afrikai akác (Fotó: Cultura)„Vajon sikerül-e még egyszer beszélnie Williammel? Nem hitt benne. A vacsorameghívás lehetőséget adhatott volna, hogy jobban megismerje, de csak még jobban eltávolította őket egymástól. Gyűlölte Nettletonékat és Musgrave-éket szánalmas szűklátókörűségük, önelégült ítéleteik és a társadalmi konvenciók válogatás nélküli elfogadása miatt. Szerette volna elmondani Williamnek, hogy nem érdekli a leendő férje, és az, hogy Edwin Matthewszal kell élnie Kimberley-ben, olyan, mintha élve eltemetné magát. De honnan tudhatná, törődik-e vele annyira, hogy meghallgatja egyáltalán?”

Frances a két egymástól nagyon különböző férfi közt őrlődik; míg Williamet a becsvágy és a pénz utáni vágy hajtja, addig Edwin az eszményeit akarja megvalósítani, s méltóbb körülményeket szeretne kiharcolni a dél-afrikai gyémántbányákban agyongyötört őslakosoknak.

Francesnek döntenie kell. Vajon képes lesz-e a sok hányattatás után meghozni a megfelelő döntést, és meglelni a boldogsághoz vezető utat?

„Az első könyves McVeighnek sikerül teljességgel valósághű és érzékletes képet teremtenie a 19. századi Dél-Afrikáról. Olvasás közben magunk is érezzük a homokvihar tombolását, a hideg kukoricakása ízét, halljuk a kabócák reszelős hangját és Frances keserű zongorajátékát. A reménytelen történet hátterében pedig megismerhetjük a szenvedély viszontagságait, a gyarmatosítás kegyetlenségét és a gyémántkereskedelem mélyen fajgyűlölő kezdeteit. Letehetetlen olvasmány.” Oprah.com

Jennifer McVeigh 2002-ben évfolyamelsőként szerzett diplomát az Oxford Universityn angol irodalomból. Filmekben, televízióban, rádióban és a könyvkiadásban dolgozott, míg fel nem hagyott mindennel, hogy regényírásba fogjon. Az Afrikai akác az első regénye.

Hozzászólás

A hozzászólások nem a szerkesztőség, hanem az olvasók véleményét tükrözik. A moderálási elvekbe ütköző hozzászólásokat figyelmeztetés nélkül törölhetjük.