Cikk elküldése

Küldd el e-mailben a(z) Anekdota estére – A királynő, akit senki sem ismert fel című cikket ismerősödnek!

Neved:

E-mail címed:

A címzett neve:

A címzett e-mail címe:

Üzenet:

A levelet sikeresen elküldtük!
Köszönjük, hogy tovább küldted cikkünket!

Kultúra

Anekdota estére – A királynő, akit senki sem ismert fel

Szerző: / 2025. szeptember 8. hétfő / Kultúra, Irodalom   

II. Erzsébet brit királynő nem egyszer csillogtatta meg remek humorát…

II. Erzsébet (1926-2022) brit királynő (Fotó: Wikimedia)

II. Erzsébet királynő legendásan híres volt arról, hogy szerette a hétköznapi emberekkel való közvetlen találkozásokat – különösen akkor, ha azok nem is sejtették, kivel állnak szemben.

Egy alkalommal a skóciai Balmoral környékén sétált egykori testőrével, Richard Griffinnel, amikor két amerikai turista bukkant fel az ösvényen. A látogatók kedvesen szóba elegyedtek a kendőt és tweedkabátot viselő idősebb hölggyel, ám egy pillanatra sem ismerték fel a világ egyik legismertebb uralkodóját.

Amikor megkérdezték, hol lakik, Erzsébet könnyedén felelt: „Londonban, de van itt is egy nyaralóm, a dombon túl.” A beszélgetés során elárulta, hogy kislánykora óta jár ide, mire a turisták nevetve megjegyezték: ilyen hosszú idő alatt bizonyára már találkozott a királynővel.

A királynő ekkor huncut mosollyal testőrére mutatott: „Én még nem, de Dickie gyakran látja őt.” A két utazó erre kíváncsian faggatni kezdte Griffint, milyen is valójában II. Erzsébet. Ő komoly arccal válaszolta: „Előfordul, hogy kissé zsémbes, de remek a humora.”

A történet végén a turisták elővették fényképezőgépüket, és megkérték a királynőt, készítsen róluk egy képet Griffinnel. Ezután helyet cseréltek, és a testőr örökítette meg őket – amint boldogan pózolnak a királynő mellett, anélkül, hogy egyáltalán sejtették volna, kinek a társaságában állnak.