Talán egyik legszebb műve, A readingi fegyház balladája is beszámol arról az időszakról, amikor Wilde a readingi fegyházban raboskodott. A szerző számára a kimenetellel akadtak gondok…
A szigorú fegyintézményt Oscar Wilde nehezen viselte, mindig örült, amikor meglátogatta őt egy jó barátja. Az engedélyezett rövid ideig beszélgettek, majd amikor a látogató elbúcsúzott, az író udvariasan így szólt:
– Drága barátom, köszönöm a látogatást. Ne vegye rossz néven, hogy nem kísérem ki!