Cikk elküldése

Küldd el e-mailben a(z) Üvegművészek kiállítása a Bazilikában című cikket ismerősödnek!

Neved:

E-mail címed:

A címzett neve:

A címzett e-mail címe:

Üzenet:

A levelet sikeresen elküldtük!
Köszönjük, hogy tovább küldted cikkünket!

Kultúra

Üvegművészek kiállítása a Bazilikában

Szerző: / 2022. október 7. péntek / Kultúra, Képzőművészet   

Magyar üvegművészek tárlata nyílik a Szent István-bazilikában. A kiállításon az érdeklődők átfogó képet kaphatnak a mai magyar üvegművészet külföldön méltán népszerű törekvéseiről. 

A különleges gyűjteményt főként máshol nem látogatható művek alkotják.

A nemzetközi szinten is elismert HUGLASS kiállításon a látogatók átfogó képet kaphatnak a mai magyar üvegművészetről, amely az üveggyártás fokozatos háttérbe szorulásával a manuális alkotás egyre nagyobb jelentőséghez jutott. Magyar és külföldi művészek alkotásai nyomán betekintést nyerhetnek abba, milyen sokszínű és izgalmas lehetőségeket rejt ez a művészeti ág.

„Az esemény nem titkolt célja, hogy a művészeti piac résztvevőinek figyelmét felkeltse az üveg irányába. A magyar üvegművészek többsége saját műhelyében alkot, műveik, amint elkészülnek, szinte azonnal elhagyják az országot”

– avatott be Dr. Darabos Anita, a Magyar Üvegművészeti Társaság elnöke.

A kiállítás egyedi esszenciáját éppen az adja, hogy olyan műveket sorakoztat fel, amelyeket más módon nem lenne lehetőség megtekinteni, egy részüket a műgyűjtők kölcsönözték annak érdekében, hogy az érdeklődők minél szélesebb és színesebb képet kapjanak e kevésbé középpontban lévő területről.

A kiállítást a Szent István-bazilika kilátójába váltott belépőjeggyel lehet megtekinteni november 7-ig. A közszemlére tett darabokat minden nap más-más művész vigyázza.

A kiállítás olyan műveket sorakoztat fel, amelyeket más módon nem lenne lehetőség megtekinteni. Egy részüket a műgyűjtők kölcsönözték annak érdekében, hogy az érdeklődők minél szélesebb és színesebb képet kapjanak e kevésbé középpontban lévő területről.

A kiállítást a Szent István-bazilika kilátójába váltott belépőjeggyel lehet megtekinteni november 7-ig. A közszemlére tett darabokat minden nap más-más művész vigyázza. A beosztásukról az érdeklődők előre tájékozódhatnak, így arra az időpontra tervezhetik a látogatást, amelyik alkotóval beszélgetni szeretnének.

.

A Magyar Üvegművészeti Társaság (MÜT) öt év kényszerszünet után idén negyedik

Olvastad már?

Kapcsolódó cikkek