Ha tehette, Latabár Kálmán mindenhol viccelődött, még akkor is, ha egy gyenge vicc jutott az eszébe…
Miután Latabár Kálmán elénekelte a „Nem csak a húszéveseké” a világ című dalt, amiről kevesen tudják, hogy ezt a Szenes-slágert ő énekelte először Magyarországon, jött fináléként a híres kettőse Latabár Árpáddal: „A jányok, a jányok…” kezdetű dal. Az előzene alatt kiszúrtak egy-egy hölgyet a közönség közül, akinek puszit dobtak, majd Latyi elkezdett nevetni, mire Árpád megkérdezte:
– Min nevetsz?
– Az előbb hallottam egy jó viccet – mondta Latabár.
– Meséld el! – kérte Árpád.
– Ismered a holló viccet? – kérdezte.
– Nem.
– Kár!
Latyi kicsit restellte magát a gyenge faviccért, de a közönség így is nagyot derült.