A két Latabár és Víg Miklós turnéztak a Balaton körül. A vonat ablakából kinézve mulatságos feliratú villák „nevettek” feléjük…
Volt ott mindenféle lak. Például egy balatoni borbélyműhely oromzatán a következő felirat ékeskedett:
„Borotvál-lak és Ondolál-lak”
Mire Latabár Kálmán így szólt:
– Ha valaha veszek egy telket a Balaton mellett kiteszek rá egy táblát, amely így szól:
„Összegürcöl-telek”.
– Ha pedig felépítjük a villát – mondta rá Latabár Árpád -, akkor ezt a felírást adjuk neki:
„Összeizzadta-lak”.