Batthyány Lajost igencsak meglepte Podmaniczky Frigyes…

Podmaniczky Frigyes naplójában jegyezte le, hogyan segítette Batthyány Lajos munkáját azzal, hogy lerendezte a huszárok kocsmában hátrahagyott tartozását.
Amikor a báró az első heti számlát bevitte Batthyányhoz, az a kávéporciók végtelen sorának és a Gschwind úrtól vásárolt, százakra és százakra menő szipák számlájának megpillantásakor csaknem hanyatt vágta magát.
„Én csak annyit válaszoltam neki, hogy ezt ő nem érti, mert ez jól van így, a mint van, mert tanyám fényes eredménynyel működik: már pedig a jónak nincsen nagyobb ellensége, mint a jobb” – írta a báró.
báró Podmaninczky Frigyes: Naplótöredékek 1824-1886